Brožura péče o jizvu po porodním poranění hráze - ke stažení

Jak pečovat o jizvu po porodním poranění hráze - episiotomii či spontánním poranění? Zde najdete brožuru, kterou si můžete vytisknout. Brožura byla sepsána ve spolupráci s lékaři, porodními asistentkami, fyzioterapeuty, dulami a samotnými rodičkami po porodu.

Jak pečovat o jizvu po porodním poranění hráze? - bez ořezu pro barevný tisk v běžné tiskárně doma, na sesterně (po vytištění přeložte na půl na velikost A5)

Jak pečovat o jizvu po porodním poranění hráze? - s ořezem pro barevný tisk v profi tiskárně (po vytištění přeložte na půl na velikost A5)

Jak pečovat o jizvu po porodním poranění hráze?  - v nízkonákladové černobíle verzi, můžete vytisknout doma nebo na sesterně na oddělení šestinedělí v porodnici (po vytištění přeložte na půl na velikost A5)

 

Vážené a milé ženy, vážení a milí lékaři, porodní asistentky a fyzioterapeutky, z porodnic i ambulancí, 

společně se svým týmem jsme pro vás vypracovali tuto brožurku, kde se dočtete, jak správně postupovat v případě péče o ránu a o jizvu po episiotomii a spontánní ruptuře hráze po porodu. Péče je kontinuální, začíná již pár hodin po porodu a pokračuje dlouhé týdny a měsíce po něm.

Brožurky jsou doprovázeny grafikou nesmírně talentované grafičky Terezy Šajnerové, s citem a ohledem na prožívané období ženy.

Brožurky přeložené do ostatních jazyků, najdete pod tímto textem. Velmi děkuji všem lékařkám a porodním asistentkám, které mi s překladem pomáhají.

Ať vám letáčky dobře slouží, můžete si je vytisknout a používat jak na oddělení šestinedělí, tak ve svých ambulancích.

Pro lékaře, porodní asistentky a fyzioterapeutky mám připravený seminář v péči o ženy po porodu SC a po porodu s poraněním hráze a svalů pánevního dna. Školím jej v porodnicích a domlouváme se vždy osobně přes email info@fyzioterapie-vzdelavani.cz.

S přáním všeho dobrého,

Marika Bajerová

www.gynekologicka-fyzioterapie.cz

www.fyzioterapie-vzdelavani.cz

www.umeni-fyzioterapie.cz

grafická úprava:

MgA. Tereza Šajnerová

www.terezasajnerova.cz

 

BROŽURKY PŘELOŽENÉ DO SLOVENŠTINY:

Porodili ste a máte jazvu po nástrihu či po ruptúre hrádze a neviete, čo teraz? - bez ořezu pro barevný tisk v běžné tiskárně doma, na sesterně (po vytištění přeložte na půl na velikost A5)

Porodili ste a máte jazvu po nástrihu či po ruptúre hrádze a neviete, čo teraz? - v nízkonákladové černobíle verzi, můžete vytisknout doma nebo na sesterně na oddělení šestinedělí v porodnici (po vytištění přeložte na půl na velikost A5)

Porodili ste a máte jazvu po nástrihu či po ruptúre hrádze a neviete, čo teraz? - s ořezem pro barevný tisk v profi tiskárně (po vytištění přeložte na půl na velikost A5)

 

Spolupracuji
Partneři
Napište mi zprávu
Kontaktní formulář