Zde najdete nabídku odborných kurzů pro zdravotníky a pro ženy.

Nepostupující porod – možnosti prevence z pohledu porodní asistentky, psycholožky a fyzioterapeutky

 

kurz plně obsazen, přijímáme náhradníky - viz níže

Anotace:

Kurz se věnuje tématu nepostupujícího porodu z mezioborového hlediska a je vytvořen pro praktickou potřebu porodních asistentek, inspirací může být přítomným lékařům gynekologům-porodníkům. Teoretická i praktická část se prolíná klinickými zkušenostmi z porodní asistence a fyzioterapie. V teoretické části vymezíme pojem nepostupující porod a zkonfrontujeme preventivní faktory, které s nepostupujícím porodem souvisí. Zaměříme se na prevenci vyčerpání ženy u porodu a na práci s bolestí pomocí nefarmakologických metod. Shrneme poznatky současné medicíny/praxe založené na důkazech. V praktické části bude věnován prostor polohování rodící ženy ve vztahu k dechu, představíme souvislosti poruch napětí svalů pánevního dna ve vztahu k porodnímu mechanismu. Taktéž se zaměříme na vyšetření mobility pánve rodící ženy a představení technik, které podporují tonizaci dělohy při porodu. Pozornost bude věnována i tomu, jak vyšetřit schopnost rodící ženy vytlačit a jak tuto schopnost při porodu podpořit.

Časový harmonogram kurzu (bude aktuálně upravován dle potřeby!): 

8:00 – 18:00 pátek i sobota

Teoretická část:

Zhodnocení postupu porodu – různé pohledy (výzkum)

Faktory související s nepostupujícím porodem – zdůraznění těch, kterým lze z pohledu porodní asistence, psychologie a fyzioterapie předcházet

Prevence vyčerpání ženy u porodu

Hormonální řízení porodu a jak mu „jít naproti“

Práce s bolestí pomocí nefarmakologických metod/zvládání bolesti

Praktická část:

Prevence nepostupujícího porodu v rámci předporodní péče: prevence nepříznivého postavení a naléhání plodu (pozornost bude věnovaná i zadnímu postavení plodu), vyprazdňování, pánevní dno, psychoprofylaktická příprava ženy

Nepostupující porod v různých fázích porodu a možnosti řešení nefarmakologickými metodami s důrazem na potřeby a polohování ženy (první doba porodní – latentní, aktivní a přechodová fáze, druhá doba porodní) – praktický nácvik

Vyšetření mobility pánve a možnosti příznivého ovlivnění při porodu

Vyšetření schopnosti vytlačit a možnosti příznivého ovlivnění při porodu

Polohování a dech při porodu

Poporodní zajištění stability pánve

Datum a místo kurzu: 24.4.-25.4.2020, Příbor (Kulturní dům - vzdělávací centrum fyzioterapie-vzdělávání.cz, Velký salónek, 2. NP)

Lektorky:

Mgr. et Bc. Iva Korábová – porodní asistentka a psycholožka (www.ivakorabova.cz)

Mgr. Marika Bajerová – fyzioterapeutka (www.gynekologicka-fyzioterapie.cz, www.fyzioterapie-vzdelavani.cz, www.umeni-fyzioterapie.cz)

Cena: 4500,- včetně 21%DPH, kurz určen s ohledem na náročnou praktickou část pro malou skupinu kurzantů

Elektronická přihláška: KURZ PLNĚ OBSAZEN, přijímáme náhradníky

přihlášku k účasti (i náhradníci) vyplňte prosím zde: https://www.fyzioterapie-vzdelavani.cz/

Platba: Po vyplnění přihlášky Vás bude kontaktovat paní ekonomka a navede Vás k platbě. V případě nemožnosti účasti a nenalezení náhradníka kurzovné propadá 6 týdnů před konáním.

Informace, pořadatelka: Mgr. Marika Bajerová, prosím, raději mi pište SMS nebo email - v průběhu několika dní vždy odpovím (kancelářské hodiny mám pouze 1x týdně) info@rehabilitace-bajerova.cz, +420 728 959 344

 

Číst dál
Porodní poranění hráze z pohledu porodní asistence a fyzioterapie

Termín: pátek 6.3.2020 9:00 - 18:00 - kurz plně OBSAZEN, přijímáme náhradníky

Místo konání: Velký salónek v Kulturním domě v Příboře - https://kulturnidum.pribor.eu/

Cena: 2.600,- vč. DPH (v ceně je kurzovné, certifikát o absolvování odborného kurzu)

Mgr. et Bc. Kristina Neubertová Zemánková (porodní asistentka a psycholožka)

Mgr. Marika Bajerová (fyzioterapeutka)

MUDr. Lucie Horáčková 

Anotace kurzu: Kurz nabízí shrnutí současných vědeckých poznatků o epiziotomii a spontánní ruptuře hráze při porodu, jejich hojení, vlivu na sexualitu a psychiku ženy. A také inspiraci ze zahraničí. Budeme se věnovat tématům: Jak efektivně chránit hráz, kdy zvolit epiziotomii a kdy a jak se jí vyhnout. Bude ukázáno, jak se šije případné porodní poranění a jak lze podpořit jeho hojení. Jak a proč mluvit se ženami o sexualitě po porodu. Jaký má epiziotomie vliv na pohybový systém ženy a jak se může projevit v podobě vzdálených potíží mimo těhotenství, případně jaké riziko představuje v dalším těhotenství. Z pohledu lékařky nám budou sděleny poznatky používání Aniballu v těhotenství a zajištění prevence poranění hráze pomocí této porodnické pomůcky. Diskuze.

Elektronická přihláška: vyplňte prosím zde: https://www.fyzioterapie-vzdelavani.cz/

Platba: Po vyplnění přihlášky Vás bude kontaktovat paní ekonomka a navede Vás k platbě. V případě nemožnosti účasti a nenalezení náhradníka kurzovné propadá 6 týdnů před konáním.

Informace, pořadatelka: Mgr. Marika Bajerová, prosím, raději mi pište SMS nebo email - v průběhu několika dní vždy odpovím (kancelářské hodiny mám pouze 1x týdně) info@rehabilitace-bajerova.cz, +420 728 959 344

Číst dál
Workshop pro zdravotníky s MUDr. Helenou Máslovou - téma Psychogynekologie

Na celodenním workshopu nás psychosomaticky smýšlející gynekoložka MUDr. Helena Máslová prakticky provede tématem "Psychogynekologie". 

Kurz je určený pro poskytovatele péče (fyzioterapeuti, lékaři, porodní asistentky, aj.), kteří přicházejí do kontaktu se ženami, které mají potíže otěhotnět, donosit své dítě, se ženami s poruchami menstruačního cyklu a s mnoha dalšími.

MUDr. Helena Máslová o psychogynekologii říká:

"Hubené dívky bez menstruace, ženy s paralyzující bolestí na začátku menstruace, ženy po čtyřicítce, co mají silné profuzní menstruační krvácení, ženy neplodné a ženy potrácející, to jsou pacientky, pro které má klinická gynekologie v nabídce hormonální preparáty, kyretáž či IVF asistenci. Většinou se tyto ženy v ordinaci praktického gynekologa nedočkají ani otázky na partnerství či kvalitu života. Dlouholeté zkušenosti z praxe dokazují, že je možné psychosomaticky ovlivnit endorkinní relaese okruhy, které řídí svou vlastní aktivitu na základě negativních a pozitivních zpětnovazebných mechanizmů. Např. pokud tuková tkáň nedodá do okruhu leptin, nespustí se kaskáda vedoucí k menstruaci. Je tedy obrovskou chybou léčit amenoreu mentální anorektičky hormonální antikoncepcí. Psychogynekologie se snaží někdy až detektivním pátráním zjistit etiologii hormonální nerovnováhy, nepřiměřené imunitní reakce či ztráty hostitelského mateřského instinktu a nabídnout neinvazivní řešení."

Termín workshopu:

pátek 22.5.2020 10:00 - 18:00 (čas ještě bude včas upřesněn) - plně obsazeno

sobota 3.10.2020 10:00 - 18:00

Cena workshopu:

3500,- včetně DPH 

Místo konání:

Kulturní dům v Příboře, Velký salónek 2. NP

Elektronické přihlášky:

https://www.fyzioterapie-vzdelavani.cz/

Organizátorka:

Mgr. Marika Bajerová - kancelářské hodiny mám pouze 1x týdně, prosím o shovívavost, každému odpovím

info@rehabilitace-bajerova.cz

 

Číst dál
Setkání v terapeutickém kruhu s MUDr. Helenou Máslovou

S gynekoložkou věnující se psychogynekologii, ženskému zdraví a reprodukci z pohledu psychosomatických souvislostí - MUDr. Helenou Máslovou, se můžete setkat na terapiích v Olomouci.

Terapie se věnuje ženám, které mají potíže otěhotnět. 

Termín a místo konání OLOMOUC:

V pátek 22.11.2019, "Fyzioterapie Mgr. Radka Tomášková", Ztracená 269/36, 779 00 Olomouc

10:00 - 12:00

cena: 1.500,- 

organizátorka: Mgr. Marika Bajerová (info@rehabilitace-bajerova.cz), 728 959 344

 

 

Skupinové terapie budou probíhat v malém kruhu žen, zájemkyně pište prosím POUZE SMS na tel. 728 959 344. Napište své jméno, telefon a email pro kontaktování.

 

informace o MUDr. Heleně Máslové zde:
http://www.psychosomatic.cz/cz/mudr.-helena-maslova

Číst dál
Spolupracuji
Partneři
Napište mi zprávu
Kontaktní formulář