Workshop pro zdravotníky s MUDr. Helenou Máslovou - téma Psychogynekologie

workshop určený pro poskytovatele péče (fyzioterapeuti, lékaři, porodní asistentky, aj.)

Na celodenním workshopu nás psychosomaticky smýšlející gynekoložka MUDr. Helena Máslová prakticky provede tématem "Psychogynekologie". 

Kurz je určený pro poskytovatele péče (fyzioterapeuti, lékaři, porodní asistentky, aj.), kteří přicházejí do kontaktu se ženami, které mají potíže otěhotnět, donosit své dítě, se ženami s poruchami menstruačního cyklu a s mnoha dalšími.

MUDr. Helena Máslová o psychogynekologii říká:

"Hubené dívky bez menstruace, ženy s paralyzující bolestí na začátku menstruace, ženy po čtyřicítce, co mají silné profuzní menstruační krvácení, ženy neplodné a ženy potrácející, to jsou pacientky, pro které má klinická gynekologie v nabídce hormonální preparáty, kyretáž či IVF asistenci. Většinou se tyto ženy v ordinaci praktického gynekologa nedočkají ani otázky na partnerství či kvalitu života. Dlouholeté zkušenosti z praxe dokazují, že je možné psychosomaticky ovlivnit endorkinní relaese okruhy, které řídí svou vlastní aktivitu na základě negativních a pozitivních zpětnovazebných mechanizmů. Např. pokud tuková tkáň nedodá do okruhu leptin, nespustí se kaskáda vedoucí k menstruaci. Je tedy obrovskou chybou léčit amenoreu mentální anorektičky hormonální antikoncepcí. Psychogynekologie se snaží někdy až detektivním pátráním zjistit etiologii hormonální nerovnováhy, nepřiměřené imunitní reakce či ztráty hostitelského mateřského instinktu a nabídnout neinvazivní řešení."

Termín workshopu:

pátek 22.5.2020 10:00 - 18:00 (čas ještě bude včas upřesněn) - plně obsazeno

sobota 3.10.2020 10:00 - 18:00

Cena workshopu:

3500,- včetně DPH 

Místo konání:

Kulturní dům v Příboře, Velký salónek 2. NP

Elektronické přihlášky:

https://www.fyzioterapie-vzdelavani.cz/

Organizátorka:

Mgr. Marika Bajerová - kancelářské hodiny mám pouze 1x týdně, prosím o shovívavost, každému odpovím

info@rehabilitace-bajerova.cz

 

Spolupracuji
Partneři
Napište mi zprávu
Kontaktní formulář